HAKKIMIZDA
Dr. NATASHA CAMPBELL MCBRIDE

Dr. NATASHA CAMPBELL MCBRIDE

NÖROLOJİ ve BESLENME UZMAN DOKTORU

Dr. Natasha Campbell-McBride, Rusyada Bashkir Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1984 yılında onur derecesiyle mezun olduktan sonra, Moskova Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroloji alanında uzmanlığını tamamlamıştır. 5 yıl Nöroloji Uzmanı ve sonraki 3 yıl beyin ve sinir cerrahı olarak görev yaptıktan sonra evlenip aile kurarak İngiltereye yerleşir. Ardından İngilterede Sheffield University de İnsan Beslenmesi alanında da uzmanlaşır.

Dr. Natasha Campbell-McBride ın ilk oğluna 3 yaşında iken otizm teşhisi konulur. Oğlunun ishal olması ve sindirim sorunları yaşaması nedeniyle, oğlunun otizminin bağırsak kaynaklı olabileceğini düşünerek, oğlunun bağırsaklarını ve sindirim sistemini iyileştirmeye odaklanır. Çünkü; anormal bağırsak florası (disbiyozis), hasarlı ve geçirgen bağırsak (leaky gut syndrome) ​nedeniyle; toksinlerin, ağır metallerin, katkı maddelerinin, iyi sindirilemeyen besinlerin, bağırsak duvarından kana ve kan yoluyla beyne gitmesinin sonucu; beynin toksinlenmesi otizme neden olacağını öngörür. 20. yüzyılın başlarında Dr. Sidney Valentine Haas tarafından ortaya atılan; çölyak hastalarını, ülseratif kolit hastalarını tedavi ettiği Spesifik karbonhidrat diyetini daha da geliştirerek oğlunun bağırsaklarını tedavi eder.

​2000 yılında, Cambridge de açtığı kliniğinde psikolojik / psikiyatrik hastalığı olan yüzlerce hastayı, otistik oğlunu iyileştirmek için geliştirdiği doğal tedavi yöntemiyle iyileştirir. Aynı zamanda sindirim ve bağışıklık sistemi sorunları yaşayan yetişkinleri ve çocukları tedavi ederek bu alanda dünyanın önde gelen uzmanları arasına girer. Zamanla, geliştirdiği bu doğal tedavi GAPS Tedavisi, psikolojik sendromlu hastaları da GAPS Hastaları olarak adlandırılır.

2004 yılında, yazdığı ilk kitabı olan GAPS Gut and Psychology Syndrome (GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) adlı tedavi kitabı yayınlanır. Bu kitabında; kliniğinde geliştirdiği ve kendi oğlu da dahil olmak üzere çok sayıda hastayı iyileştirdiği GAPS Doğal Beslenme Protokolünü hem teorik alt yapısıyla hem de pratik uygulamasıyla anlatır. Bu kitapta anlatılan GAPS Tedavi protokolünü uygulayan binlerce; Otizm, Öğrenme Güçlüğü, Dikkat Eksikliği Bozukluğu, Depresyon, hatta Şizofreni hastası iyileşir. GAPS Beslenme Protokolü, bağırsak florasını iyileştirerek sindirim sistemini tekrar sağlıklı hale getirdiği için, sadece mental sorunları olan hastaları değil, aynı zamanda fizyolojik sorunları olan hastaları da iyileştirmektedir.

GAPS Gut and Psychology Syndrome (GAPS Bağırsak ve Psikoloji Sendromu) adlı tedavi kitabı 17 dile çevrilmiştir. Halen, dünyanın her yanından binlerce GAPS hastası (Otizm, Şizofreni, Epilepsi, Depresyon, Disleksi, Dispraksi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite) bu kitaptaki tedavi adımlarını uygulayarak TAMAMEN iyileşmeye devam etmektedir.

Dr.Campbell-McBride, kendi geliştirdiği GAPS Tedavi Protokolünü sağlık profesyonellerine sertifika programlarıyla öğreterek dünyanın her yerinde 2000 civarında GAPS Practitioner yetiştirmiştir. GAPS Danışmanı ve GAPS uygulayıcısı olan bu sağlık profesyonelleri; Dr.Natasha Campbell McBride gibi otizm başta olmak üzere bağırsak kaynaklı kronik hastalıklardan insanlığın kurtulması için çalışmaktadırlar. 

Dr.Campbell-McBride kliniğinde; kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kalp ritim bozukluğu, felç hastalıkları olan ve damar tıkanıklığının diğer komplikasyonlarına sahip hastalarla da çalışma imkanı bulduğu sırada; mevcut popüler Ana Akım Tıbbın, bu hastalıkları tedavi etmek için önerdiği kolesterolsüz ve az yağlı/yağsız beslenme şekli ile bu hastalıklar arasındaki bağlantının gerçekte ne kadar yanlış olduğunun da ciddi biçimde farkına varması, onun Kalbini Ağzına Koy! kitabını yazmasına da motivasyon oluşturmuştur. 2007 yılı sonunda Put You Heart In Your Mouth (Kalbini Ağzına Koy) adlı ikinci kitabı yayınlanır.

Dünyada, Dr. Natasha Campbell-McBride otizmin ışığı olarak tanınıyor; çünkü artık, sadece kendi otistik oğlunu iyileştiren doktor bir anne değil, bu kitabıyla dünyanın her bir köşesindeki otistik hastaları da yaşama döndüren bir kahraman o! Üstelik, geliştirdiği GAPS Tedavisi, dünyadaki binlerce psikiya​tri hastasını da iyileştirdiği için, o aslında “psikiyatrinin ışığı” da oldu!​ Aynı zamanda MS, ALS, diyabet 1, parkinson, ülseratif kolit gibi otoimmün sistem hastalıklarını da iyileştirdiği için; çaresizlere çare, umutsuzlara umut olmuştur. 


KÜNYE

İmtiyaz Sahibi

GAPS TV A.Ş.

Yönetim Kurulu

Celal VECEL

Gonca Zeybek

Asuman KAPLAN ALGIN

Genel Yayın Yönetmeni

Evrim Çayır

Reklam Sorumlusu

Roja Başak Uludağ

İLETİŞİM

Adres

Meydan Kavağı Mah. 1573 Sk. Ahmet Baysal Apt No:7 D:8
Muratpaşa - Antalya

Sosyal Medya


2018 © Tüm hakları saklıdır. GapsTV | Gaps Televizyonu Yazılım ve uygulama : Onbiza & Best Ajans